laboratorium

o nas

doradztwo

współpraca

galeria

kontakt

REKOMENDACJE

GDZIE KUPIĆ ?

DLA KOGO ?

PRODUKTY

ARTYKUŁY EKSPERTÓW

Doradztwo

Chcemy dzielić się z Państwem wiedzą  o tym, jak cenny  jest prawdziwy miód i inne produkty pszczele.

Miód to prawdziwy cud natury, z którego dobrodziejstw korzystamy od pokoleń. Jest on zarazem pokarmem i lekiem. Jego właściwości odżywcze i zdrowotne znane były naszym przodkom wieki temu dlatego na trwałe wpisał się w naszą kulturę i historię, a także stał się nieodłącznym elementem medycyny ludowej. Wyjątkowość miodu wynika z faktu, że pszczoły od setek tysięcy lat wytwarzają go w ten sam sposób oraz wkładają w jego produkcję olbrzymią pracę. Wyobraź sobie, że aby wytworzyć 1kg miodu pszczoły muszą zebrać nektar z około 4 milionów kwiatów, wykonując loty na dystansie równym obwodowi Ziemi. Każda łyżeczka miodu, którą spożyjesz zawiera w sobie ponad 300 związków bioaktywnych, które w idealnej naturalnej kompozycji działają korzystnie na nasz organizm.

Dlaczego warto rozpuszczać miód w wodzie?

W miodzie naturalnie występują liczne enzymy. Jednym z nich jest oksydaza glukozy, w wyniku jej działania powstaje nadtlenek wodoru. Kiedy rozcieńczymy miód w wodzie wytwarzanie tego związku zachodzi z dużą szybkością. Aktywność antybiotyczna miodu rozpuszczonego w porównaniu z nierozcieńczonym, zwiększa się nawet do 220 razy. Dzięki temu zjawisku niektóre miody wykazują bakteriobójcze działanie wobec gronkowca złocistego po rozcieńczeniu nawet 1:64. Najwyższą aktywnością antybiotyczną, spośród polskich miodów, wykazują:

  • SPADZIOWE,
  • GRYCZANE,
  • WIELOKWIATOWE
  • LEŚNE,
  • WRZOSOWE

Dlaczego wysoka temperatura ma niekorzystny wpływ na miód?

Miody, które znajdują się w naszej ofercie NIE SĄ poddawane obróbce termicznej, jak większość dostępnych na rynku. Dlaczego?.

Lecznicze działanie miodu jest ściśle związane z jego składem chemicznym. Do dzisiaj zidentyfikowano w miodach ponad 250 różnych związków. Wiele z nich w temperaturze powyżej 45°C ulega bezpowrotnej degradacji, a to przekłada się na aktywność biologiczną takiego miodu.

Dlatego chcąc skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw natury ważne jest by miód rozpuszczać w wodzie/napojach, których temperatura nie przekracza 42°C. Czyli kiedy kubek z napojem nie parzy nas w dłoń.

Szukaj w aptece produktów Miodów Polskich

ze znakiem APITERAPIA

APITERAPIA staje się coraz szerzej uznawaną sztuką medyczną, na co wskazują liczne badania naukowe i kliniczne. Stanowi ona alternatywę ale także uzupełnienie dla wielu nowoczesnych leków syntetycznych. Jednak przewagą produktów pszczelich nad produktami syntetycznymi jest brak skutków ubocznych oraz to, że składniki w nich zawarte są znakomicie przyswajalne są przez nasz organizm. Posiadają właściwości odżywcze(miody), a także tonizujące i adaptogenne(pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, propolis). Pozwalają one zatem na uzupełnianie niedoborów pokarmowych, jak również na lepsze przystosowanie organizmu do niekorzystnych warunków środowiska, budując odporność oraz poprawiając stan fizyczny i psychiczny.

Propolis – skuteczny środek w łagodzeniu groźnych ukąszeń owadów.

Lato to okres kiedy aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, często w parkach, lasach czy na łąkach. Miejsca te są siedliskiem KLESZCZY, które jak podaje m.in. Państwowa Inspekcja Sanitarna są wektorem niezwykle groźnych dla człowieka chorób. Często nie sposób uchronić się przed ugryzieniem tego pajęczaka. Gdy do tego dojdzie należy go w odpowiedni sposób wyciągnąć, a miejsce ugryzienia zabezpieczyć 10 % aktywnym ekstraktem PROPOLISU.

 

PROPOLIS działa antybiotycznie, łagodzi swędzenie, a także ułatwia gojenie rozdrapanych ran. Miejsce takie należy smarować kilka razy dziennie przez około tydzień. Stosowanie propolisu przynosi także ulgę po ugryzieniach komarów i meszek.

*Ugryzienia kleszcza zawsze należy skonsultować z lekarzem.

 

AKTYWNOŚĆ ANTYBIOTYCZNĄ

naszego propolisu potwierdzono

w INSTYTUCIE WŁÓKIEN NATURALNYCH

I ROŚLIN ZIELARSKICH.

Miody Polskie Sp. z o.o.

Mokra 281b

42-120 Miedźno